Öz Cihan Dizel PompaÖz Cihan Dizel PompaÖz Cihan Dizel Pompa
Yiğitler Mh. Otosansit Sanayi Sitesi
E2 Sk. No:3 Yıldırım / Bursa
0224 342 46 08
Öz Cihan Dizel PompaÖz Cihan Dizel PompaÖz Cihan Dizel Pompa

DİZEL POMPA ENJEKTÖR

Pompa enjektör, dizelin doğrudan püskürtülmesini sağlayan bir sistemdir. Dizel pompa enjektör sistemi kullananlara farklı avantajlar da sağlamaktadır. Enjektör sistemi, araç motorunuzun ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlar ve araç yakıtı için de iletim gerçekleştirir.

Dizel Enjektör Avantajları

Dizel pompa enjektör ile yakıtın depolanması ardından temiz bir şekilde sisteme dönmesi sağlanır. Bu sistem sayesinde püskürtme işlemlerinin hızlı şekilde yapılması da mümkündür. Enjektör ile yakıt, eşit miktarlarda yanar.

Dizel motorlarda havanın üzerine mazot püskürtülmesini sağlayan yakıt sistemi parçalarından olan enjektör, bir sorun yaşamanız halinde kolaylıkla çözülür.

Firmamız tamamen uzman kişiler ile çalışır ve arıza tespit cihazları ile sorunun kaynağını bulur. Daha sonra yapılacak işlemler ile aracınızda hiçbir motor sorunu olmadan kullanıma devam edebilirsiniz.

Dizel Enjektör Arızaları

Dizel enjektör araçların en pahalı parçalarından biridir. Bu sebeple motorda yaşanan sorunlarla ilgili olarak uzman kişilerden destek almanız önemlidir. Enjektör arızaları farklı sebeplerden kaynaklı olabilir. Bazı durumlarda kötü yakıt kullanmanız sebep olurken bazen farklı sorunlar da enjektör arızalarına sebebiyet vermektedir. Kurumumuz sorunun kaynağını belirlemek adına arıza tespit yaparak sorunun düzelmesi için kaliteli bir hizmet verecektir.

Enjektör arızaları farklı şekillerde kendini gösterebilir. Yakıt tüketiminde artış yaşanması, aracınızın stop sorunu yaşamaya başlaması, hız yaparken ya da yavaşlamak isterken performans sorunu yaşamanız gibi durumlarda enjektörden kaynaklı arıza olabilir.

Enjektör arızaları yaşamanızın sebepleri farklı olabilir. Örneğin kurumumuz tarafından sorunsuz şekilde çözülen tıkalı enjektör sorunu sebebi ile aracınızı eskisi gibi kullanamıyor olabilirsiniz. Aynı zamanda kirli bir enjektörle araç kullanımına devam etmeniz de yakıt konusunda sorun yaşamanıza sebep olur. Kirli enjektörler yakıt akışına izin vermez. Bu nedenle daha çok yakıt kullanmaya başlarsınız.

Kirli enjektörler uzun vadede emisyonlarda sorun yaşamanıza sebep olur. Bu nedenle ilerde daha büyük sorunlar yaşayabilirsiniz.

Dizel pompa enjektör sorunlarını ciddiye almanız gerekir. Bu sorunlar aracınızı kullanmanız halinde fazla sorun yaşamanıza sebep olmasa da zamanla yaşadığınız sorunlar artabilir. Bu nedenle kurumumuza gelerek gerekli arıza tespitlerini yaptırabilirsiniz.

 

 

Enjektör Arızası Nasıl Anlaşılır?

Farklı sebepler ile ortaya çıkabilecek olan arızayı arızaları şu şekilde anlayabilirsiniz:

Enjektör arızası olan araçların performansları düşebilir. Düşük performans sorunu yaşıyorsanız kurumumuza gelerek arıza tespiti yaptırabilirsiniz. Kısa süre içerisinde sorunun çözülmesi aracınızın en az sorunla kullanımına devam etmenize olanak sağlar.

Aracınızda duman atması gibi bir sorun yaşıyorsanız enjektör arızası olup olmadığını mutlaka kontrol ettirmeniz gerekir. Kurumumuzda uzman kişiler ile bu sorunların tespiti yapılır ve kısa süre içerisinde aracınızdaki sorunlar ortadan kalkar. Dizel pompa enjektör sorunlarını kısa süre içerisinde çözüyoruz eve aracınızı sorunsuz şekilde kullanmanız için en iyi hizmeti sağlıyoruz.

Eğer aracınız geç çalışıyor ya da motor çalışırken titreme yapıyorsa da enjektör arızası yaşıyor olabilirsiniz. Bu durumda da kurumumuza gelerek arıza tespiti yaptırabilirsiniz. Araç sorunlarını dikkate almanız önemlidir. Bu sorunlar kısa süre sizi rahatsız etmese de zamanla aracınızın daha fazla hasar görmesine sebep olabilir.

Tıkalı Enjektör

Enjektör tıkanması halinde de aracınızda bazı sorunları fark edebilirsiniz. Motor gücünde azalma, tekleme ve stop, rölanti dalgalanması ve yakıt kullanımında artış yaşamanız halinde sorun enjektör tıkanmasından kaynaklı olabilir.

Bu gibi sorunlar yaşamanız halinde kısa sürede sorunun kaynağını tespit etmeniz önemlidir. Bu gibi sorunlar ilerleyen zamanlarda daha büyük sorunlar yaşamanıza sebep olur. Bu nedenle kurumumuz her türlü arıza konusunda kısa süre içerisinde arıza tespiti yapar ve sorunun kaynağının uzman kişilerle tespit edilmesini sağlar. Üstün kalite ile aracınızın eski haline gelmesi için tüm enjektör sorunlarında kurumumuza gelebilirsiniz.

Leave A Comment

X
× Whatsapp Destek